Kamila Orlińska

radca prawny, Partner Zarządzający

kamila orlinska

bio

Wychodzę z założenia, że każdy powinien – w miarę możliwości – zajmować się tym co lubi, a w relacjach zawodowych – tym na czym się zna. Osobiście jestem w komfortowej sytuacji – lubię i znam się na prawie (oczywiście z zastrzeżeniem że nie każda gałąź czy też dziedzina prawa nie ma przede mną tajemnic).

Od blisko 20 lat jako radca prawny zajmuję się sprawami moich klientów, starając się ze swojej strony zaoferować poczucie bezpieczeństwa prawnego i stworzyć warunki, aby nie musieli poświęcać swojego czasu na rozwiązywaniu problemów prawnych i mieli możliwość skupienia się na własnych prywatnych sprawach czy prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu.

Wieloletnia praktyka oraz styczność z mniej lub bardziej zawiłymi przypadkami, pozwala mi na stwierdzenie, że nawet w sytuacjach, wydawałoby się patowych zawsze istnieje szansa na znalezienie wyjścia i nie ma problemu którego nie można rozwiązać czy też wypracować kompromisu.

Czerpię satysfakcję zarówno – pomagając prawnie w codziennych życiowych sprawach indywidualnych osób w zakresie zagadnień dotyczących prawa spadkowego, rodzinnego czy rzeczowego, jak również współpracując od lat z podmiotami gospodarczymi, doradzając w zakresie prowadzenia bieżącej działalności.

Lubię rozwiązywać łamigłówki prawne wynikające ze skomplikowanych stanów faktycznych i prawnych dotyczących np. zagadnień związanych z nieruchomościami, tak samo jak występować procesowo w sprawach gospodarczych czy sprawach z zakresu prawa pracy.

Posiadam uprawnienia mediatora.

Realizując moje wstępne założenie, poza pracą zawodową, lubię gotować i eksperymentować w kuchni, uwielbiam książkowe kryminały, a w ostatnim czasie odkrywam zalety niezmiernie relaksującej pracy w ogrodzie.